15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ MEVLİT ÖZEL

15 Temmuz 2018 Pazar-12:00

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ TVT’DE ANILIYOR

TVT 15 Temmuz Darbe Girişimi ve Milletin Zaferi’nin ikinci yıl dönümünde o gece vatanı uğruna canını feda eden şehitler için çok özel bir mevlit yayınıyla evlere konuk oluyor. Şehzadebaşı Camii’nden gerçekleşecek olan 15 Temmuz Şehitleri Mevlit Özel programında şehitler için Kur’an-ı Kerim okunurken bir daha aynı karanlık gecenin yaşanmaması için dua edilecek.

Vatan hainleri tarafından düzenlenen darbe girişiminde canlarını vatanları için ortaya koyanlar o karanlık gecenin ikinci yıl dönümünde TVT’de mevlit programıyla anılacak. FETÖ terör örgütünün ülkeyi bölmek için düzenlemeye çalıştığı darbe girişiminde tankların ve askerlerin karşısına silahsız bir şekilde çıkıp canlarını feda eden şehitler, ruhlarına okunacak Kur’an-ı Kerim, edilecek olan dualar ile yad edilecek. Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz’ın konuşmacı olarak katılacağı programda Bahattin Çörek, Numan Duygu, Ercan Çakıroğlu, Furkan Çınar, Veysel Işıldar okuyacakları Kuran’ı Kerim ile gönüllere dokunacak.

Türkiye tarihine kara bir leke olarak geçen girişimi, içlerindeki vatan ve iman aşkıyla geri püskürten halkın şanlı direnişi 15 Temmuz Şehitleri Mevlit Özel programında anlatılacak.

15 Temmuz Şehitleri Mevlit Özel programı 15 Temmuz Pazar günü saat 12:00’de Şehzadebaşı Camii’nden Kanal 7 ortak canlı yayınıyla TVT’de.