MEVLİD KANDİLİ ÖZEL

19 Kasım Pazartesi-19:30

Güzel ahlakı, İslam’ı yaşayış şekli ve Allah aşkıyla sonsuza dek Müslümanların yolunu aydınlatacak olan Hz. Muhammed’in dünyayı şereflendirişinin yıldönümü Mevlid Kandili, Kayseri Fevzi Mercan Camii’nden çok özel bir programla TVT ekranlarında kutlanacak. Mevlid Kandili Özel programı, ünlü mevlidhan, hafız ve kârilerin yanı sıra emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın duahanlığıyla gecenin maneviyatını ekranlardan izleyiciye ulaştıracak.

Alemlere rahmet olarak gönderilen Hz. Muhammed’in dünyaya gelişinin yıldönümü Mevlid Kandili Özel programı ile 19 Kasım Pazartesi akşamı TVT’de ihya edilecek. Hz. Muhammed’in doğduğu bu önemli gecenin duygusu Kur’an-ı Kerim’den sureler, dualar ve ilahilerle canlı yayında izleyiciye yaşatılacak. Açılış konuşmasını ve duahanlığını Necmettin Nursaçan’ın yapacağı programda Adem Karabey ve Muhsin Kara okuyacakları Kur’an-ı Kerim ile gönülleri ferahlatacak. Ali Rıza Şahin ve ilahi grubu ise seslendirecekleri ilahilerle gecenin ruhunu ekranlara taşıyacak.

Hz. Muhammed’in doğduğu gecede, okunacak sureler, en güzel ilahiler ve mevlidler konuklara ve izleyenlere huzur dolu bir gece sunulacak.

Kayseri Fevzi Mercan Camii’nden gerçekleşecek Mevlid Kandili Özel programı 19 Kasım Pazartesi akşamı saat 19:30’da Kanal 7 ortak canlı yayınıyla TVT’de.