MİRAÇ KANDİLİ ÖZEL

02 Nisan 2019, Salı

02 Nisan 2019, Salı

HZ. MUHAMMED’İN MİRAC’A YÜKSELİŞİ TVT’DE KUTLANIYOR

Müslümanların öncüsü, alemlerin nuru Hz. Muhammed’in Allah’ın huzuruna çıkarıldığı Miraç Gecesi Fatih Camii’nden yapılacak Miraç Kandili Özel programıyla TVT’de karşılanacak. Emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın duahanlığını yapacağı gecenin feyzi Fatih Camii’nin manevi atmosferinden izleyiciye ulaştırılacak.

Son peygamber Hz. Muhammed’in miraca yükseliş mucizesi Fatih Camii’nden gerçekleştirilecek olan Miraç Kandili Özel programıyla TVT ekranlarında ihya edilecek. Miraç Kandili Özel programında ünlü mevlithan ve hafızların okuyacağı Kur’an-ı Kerimler, ilahiler ve mevlitler ile gecenin huzuru izleyicilere aktarılacak. Hz. Muhammed’in Allah’ın huzuruna çıkarak beş vakit namaz gibi Müslümanlar için çok özel hediyelerle geri dönüşünün gerçekleştiği gecenin açılış konuşmasını Emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan yapacak. Nursaçan, Hz. Muhammed’in Miraç yolunda ve Allah’ın huzurunda yaşadıklarını canlı yayında anlatacak. Programda Recep Yasan, Numan Duygu, Furkan Traşçı, Adem Karabey, Galip Usta, Muhsin Kara okuyacakları Kur’an-ı Kerim ve mevlitlerle Ankara İlahi Grubu seslendirecekleri ilahilerle izleyicilerin gönüllerinin pasını silecek.

Necmettin Nursaçan dua kapılarının açık olduğu bu mübarek gecenin faziletlerini anlatıp, bu gecede yapılması makbul olan dualarla ilgili bilgi verecek.

Fatih Camii’nden canlı yayınla gerçekleştirilecek Miraç Kandili Özel programı Salı akşamı saat 21.40’ta Kanal 7 ortak yayınıyla TVT ekranlarında olacak.